inka_nohavicky

Plienkové nohavičky pre dospelých

 

Väčšiu pohodlnosť pri inkontinencii zabezpečia plienkové nohavičky. Jedinečné plienkové nohavičky s tenkým diskrétnym dizajnom pripomínajú spodnú bielizeň, ktorú aj dokonale nahradia. Inka Pants sú vhodné na každodenné nosenie nie len cez deň , ale aj v noci. Rýchlo savé jadro spolu s jemnými materiálmi zabezpečia pocit sucha dlhodobo. Pohlcujú zápach a sú priedušné, čím pokožka dýcha, a nezaparuje sa a tým predchádza aj vzniku možným dekubitom. 3D výrobná technológia zaručí dokonale priliehanie k telu a počas nosenia a zabezpečí ich maximálnu neviditeľnosť pod oblečením.

 

• jedinečné plienkové nohavičky INKA Pants s tenkým diskrétnym dizajnom, pripomínajú spodnú bielizeň, maximálnou savosťou a ochranou pred pretečením, sú vhodné pre všetky osoby s únikom moču alebo stolice

• vyrobené 3D technológiou

• jemný materiál zabezpečuje príjemné nosenie

• anatomicky tvarované jadro vytvorené 3D skenerom

• ochranné bariéry proti pretečeniu • materiál dermatologicky testovaný

 

INKA Pants Standard

               
                 
VEĽKOST      OBVOD PÁSA      SAVOSŤ     BALENIE        
                 
(S) SMALL    50 - 80 cm   1900 ml3 kvap    14 ks   Plienkové nohavičky
(M) MEDIUM    70 - 110 cm   2000 ml3 kvap   14 ks  
(L) LARGE   100 - 150 cm   2100 ml3 kvap   14 ks  
(XL) EXTRA LARGE   120 - 170 cm   2200 ml3 kvap   14 ks  

 

Čo je to inkontinencia?

Inkotinencia je samovoľný vôľou neovplyvniteľný únik moču alebo stolice.

 

Aké druhy inkontinencie poznáme?

Stresová inkontinencia vzniká unikaním moču počas kašľu, kýchania, dvíhania ťažkých predmetov. Jednou s príčin stresovej inkontinencie je aj nadváha.

Urgentná inkontinencia je to nedobrovoľný únik moču ako výsledok náhlej a silnej potreby.

Funkčná inkontinencia je spôsobovaná fyzickou alebo psychickou chorobou spojená s neschopnosťou dostať sa v čas na toaletu

Inkontinenciou z pretekania väčšinou trpia starší muži so zväčšenou prostatou, kedy z preplneného mechúra horšie odteká moč kvôli zúženej močovej trubici.

Reflexná inkontinencia je dôsledkom neurologického ochorenia alebo úrazu mozgu či miechy to znamená, že môže nastať aj v mladšom veku.

 

Aké poznáme stupne inkontinencie?

1 Stupeň - ľahký únik moču ( vhodné pomôcky inkontinenčné vložky)
2 Stupeň – stredný únik moču ( vhodné pomôcky plienky a plienkové nohavičky )
3 Stupeň – ťažký únik moču ( vhodné pomôcky plienky a plienkové nohavičky )

 

Ako si vybrať správnu veľkosť plienok?

Správnu veľkosť plienok si vyberiete na základe obvodu pása. Ku každej veľkosti plienky prislúcha obvod pása udávaný v cm.

 

Môžem mať plienkové nohavičky predpísané?

Áno plienky Vám môže predpísať praktický lekár, urológ, gynekológ, neurológ a geriater.
V čom sú plienkové nohavičky lepšie ako plienky?
Plienkové nohavičky majú jednoduchšiu manipuláciu. Sú modernejším typom plienky. Nosia sa ako náhrada spodného prádla. Navliekajú sa ako spodné prádlo, a rovnako sa takto môžu aj sťahovať. Nie je potreba častého menenia, pretože dokonale vsajú únik moču a udržujú vlhkosť vo vnútri produktu. Pri menení nohavičiek počas stolici jednoducho na okraji pretrhnúť spoj a vymeniť nohavičky. Okraj pásov je vyrobený z jemnej textílie. Sú jemné a šetrné k pokožke. Vhodné sú pre mužov aj ženy.

 

Ako predchádzať inkontinencii?

Nefajčite : Chronický kašeľ spojený s fajčením môže tiež viesť k nechcenému úniku moču.

 

Cvičte Kegelove cviky :Zahŕňajú stláčanie a uvoľnenie svalov panvového dna, ktoré sa pripojí cez nervy do močového mechúra. Kegelove cviky sú dobrým spôsobom, ako udržať celoživotnú kontrolu močového mechúra.

 

Sledujte čo pijete: Pivo, káva, čaj, sóda a takmer všetko obsahujúce alkohol alebo kofeín môže zvýšiť aktivitu močového mechúra a viesť k úniku.

 

Pozor na potraviny : Niektoré potraviny môžu zhoršovať inkontinenciu. Čokoláda ako zdroj kofeínu, rovnako ako korenené alebo kyslé potraviny ako sú paradajky, citrusové plody.

 

Nadváha: čím väčšiu váhu máte tým vám viac väčšia váha tlačí na močový mechúr.

 

plienkove nohavicky

slogan