inka_plienky

Plienky pre dospelých

Inkontinenčné plienky pre dospelých sú určené pre imobilných ale aj mobilných pacientov. Vhodné sú pri strednej a ťažkej inkontinencii. Produkty rady Inka sú vyrábané zo špeciálnych materiáloch a sú dermatologicky testované. Produkt je tvorený priedušnými materiálmi, aby pokožka dýchala a nevznikali u pacienta dekubity. Spojením najkvalitnejších materiáloch vznikajú priedušné plienky s vysokou savosťou. Novo vytvorená 3D technológia jadra zaručí maximálne pohodlie počas nosenia, a rýchlosavé materiály zabraňujú kontaktu pokožky s vlhkosťou čím ju dokonale chránia. Plienky majú zapínacie pásiky, ktoré sa dajú opätovne zapínať a odopínať. Obsahujú indikátor vlhkosti, ktorý upozorní na vlhkú plienku, ktorú je potrebné vymeniť.

 

Inka Comfort Plus

       
             
VEĽKOSŤ      OBVOD PÁSA      SAVOSŤ        
             
S   50 - 80 cm   2000 ml4 kvap   inka plienky plus L
M   70 - 110 cm   3100 ml4 kvap  
L   100 - 150 cm   3700 ml4 kvap  
XL   100 - 170 cm   4000ml 4 kvap  
             

 

Čo je to inkontinencia?

Inkotinencia je samovoľný vôľou neovplyvniteľný únik moču alebo stolice.

 

Aké druhy inkontinencie poznáme?

Stresová inkontinencia vzniká unikaním moču počas kašľu, kýchania, dvíhania ťažkých predmetov. Jednou s príčin stresovej inkontinencie je aj nadváha. Urgentná inkontinencia je to nedobrovoľný únik moču ako výsledok náhlej a silnej potreby. Funkčná inkontinencia je spôsobovaná fyzickou alebo psychickou chorobou spojená s neschopnosťou dostať sa v čas na toaletu Inkontinenciou z pretekania väčšinou trpia starší muži so zväčšenou prostatou, kedy z preplneného mechúra horšie odteká moč kvôli zúženej močovej trubici. Reflexná inkontinencia je dôsledkom neurologického ochorenia alebo úrazu mozgu či miechy to znamená, že môže nastať aj v mladšom veku.

 

Aké poznáme stupne inkontinencie?

1 Stupeň - ľahký únik moču ( vhodné pomôcky inkontinenčné vložky) 2 Stupeň – stredný únik moču ( vhodné pomôcky plienky a plienkové nohavičky ) 3 Stupeň – ťažký únik moču ( vhodné pomôcky plienky a plienkové nohavičky )

 

Ako si vybrať správnu veľkosť plienok?

Správnu veľkosť plienok si vyberiete na základe obvodu pása. Ku každej veľkosti plienky prislúcha obvod pása udávaný v cm.

 

Môžem mať plienky predpísané?

Áno plienky Vám môže predpísať praktický lekár, urológ, gynekológ, neurológ a geriater.

 

Ako predchádzať inkontinencii?

Nefajčite: chronický kašeľ spojený s fajčením môže tiež viesť k nechcenému úniku moču.

 

Cvičte Kegelove cviky: zahŕňajú stláčanie a uvoľnenie svalov panvového dna, ktoré sa pripojí cez nervy do močového mechúra. Kegelove cviky sú dobrým spôsobom, ako udržať celoživotnú kontrolu močového mechúra.

 

Sledujte čo pijete: pivo, káva, čaj, sóda a takmer všetko obsahujúce alkohol alebo kofeín môže zvýšiť aktivitu močového mechúra a viesť k úniku.

 

Pozor na potraviny: niektoré potraviny môžu zhoršovať inkontinenciu. Čokoláda ako zdroj kofeínu, rovnako ako korenené alebo kyslé potraviny ako sú paradajky, citrusové plody.

 

Nadváha: čím väčšiu váhu máte tým vám viac väčšia váha tlačí na močový mechúr.

 

plienky

slogan